מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

שמאי מקרקעין שכר – כמה אפשר להרוויח?

אלו המעוניינים לפתח קריירה כשמאי מקרקעין בוחנים, בין היתר, כמה מרוויח שמאי מקרקעין. בין אם מדובר על השכר ההתחלתי של שמאי שהחל דרכו ובין אם בחינה של מדרגות השכר היותר גבוהות אליהן ניתן להגיע בעתיד.

 

לעולם הנדל”ן בישראל ובחו”ל ישנו הזוהר של ענף שאלו העוסקים בו זוכים לבסס עצמם כלכלית ותעסוקתית, כשתפקידים מסוימים באותו ענף יכולים להוביל אותם להכנסה גבוהה בהרבה מהממוצע.

סטודנטים הפונים לקורס שמאות מקרקעין במכללת “אפיק” מעידים גם הם כי חלק ממכלול השיקולים שהביא אותם לבחור וללמוד מקצוע זה נוגע בעובדה כי בצידו יוכלו לבסס עצמם בתוך מספר שנים כאנשי מקצוע להם מובטח ביטחון כלכלי רחב. ביטחון כלכלי אליו שואפים ישראלים רבים, לבטח במדינה המתמודדת עם מורכבויות וקשיים שיכולים לפגוע בכלכלתה.

מה השכר של שמאי מקרקעין? חלק מזה תלוי גם בכם

בטרם נעסוק בשאלה מה השכר של שמאי מקרקעין, חשוב שכל מי המתעתד לעסוק במקצוע השמאות יידע לאן פניו מועדות בתחום זה. האם ברצונו להפוך את מקצוע שמאות המקרקעין לעיסוקו המרכזי או שיש ומדובר במקצוע משני? האם הוא שואף להיות שכיר באחת ממשרדי השמאות והביטוח המובילים בישראל או יש ושאיפתו לפתוח בתוך זמן קצר משרד שמאות עצמאי?

מענה על שאלות אלו ואחרות יאפשר לאותם אנשים להבין בצורה מדויקת מה יהיה השכר אותו הם צפויים להרוויח במסגרת עיסוקם. האם בעצם שכרם יתבסס אך ורק על מקצוע שמאות המקרקעין או שיש והשכר ממקצוע זה יהיה חלק ממקורות הכנסה נוספים.

מה השכר של שמאי מקרקעין על פי אתר All Jobs

אתר All Jobs ביסס עצמו בשנים האחרונות כאחד מהאתרים המובילים בכל הנוגע לניתוח מגמות ונתונים בשוק העבודה בישראל. חלק משירותי האתר כולל גם הערכות ונתונים אודות השכר הממוצע במשק הישראלי בתחומי עיסוק רבים.

בבדיקת הנתונים באתר כמה מרוויח שמאי מקרקעין, נכון לספטמבר 2020, השכר הממוצע החודשי של שמאי מקרקעין בישראל עומד על סכום של 11,301 ₪. חשוב להדגיש, כי ממוצע השכר החודשי מתייחס כמובן לכלל שמאי המקרקעין בישראל, בין אלו להם ניסיון של שנים ספורות בתחום ועד אלו הפועלים כשמאי מקרקעין יותר משני עשורים. על כן, ניתן להסיק שוותק וניסיון רב, יחד עם רזומה חיובי, יוביל את אלו העוסקים בתחום שנים רבות למשכורת גבוהה יותר מהממוצע החודשי.

מחירים מקובלים לשירות של שמאי מקרקעין

ישנם אנשי מקצוע בתחום שמאות המקרקעין שבוחרים בשלב מוקדם ואף מאוחר יותר להתנהל באופן עצמאי כשמאי מקרקעין וזאת לעומת האפשרות לעבוד כשכיר במשרד שמאות, חברת ביטוח או משרד ממשלתי.

פוטנציאל ההשתכרות כשמאי מקרקעין עצמאי גבוה גם כן ותלוי בהיקף העבודה אותו תבחרו. פעילות של הערכת שווי דירה במסגרת מה שמוכר כ”שומה מורחבת” מתחילה בתמחור של 2,000 ₪ ועד סכום של 5,000 ₪. הערכת שווי קרקע עבור בניית בניין מגורים נעה בין 6,000 ₪ ל-15 אלף ₪, כשהערכת שווי קרקע של נכסים מסחריים יכולה להגיע ליותר מ-20 אלף ₪.

מגמות אחרונות בשכר הטרחה של שמאי מקרקעין

בשנתיים האחרונות החלו דיונים אודות תיקון תקדימי הנוגע לכללי האתיקה של השמאים. תיקון שלו השפעה על שכר הטרחה של שמאי המקרקעין. הדיון נגע מתי יאושר לשמאי מקרקעין ליהנות משכר טרחה המבוסס ותלוי על בסיס תוצאות בדיקת השמאי.

החשש הטבעי הוא שתשלום שכר טרחה מבוסס על תוצאות בדיקת השמאי עלול כמובן לפגוע ביכולתו להתנהל בצורה אובייקטיבית. חיים מסילתי, יו”ר לשכת שמאי המקרקעין בישראל, הגיב על כך אשתקד באומרו ל”דה מרקר” כי שכר טרחתו של שמאי המקרקעין יהיה מותנה תוצאה “יוגבל למקרים בהם יגיע המקרה אל שולחנו של שמאי מכריע. מדובר אך ורק במקרים בהם מי שיקבע את התשלום לנישום הוא שמאי מכריע, המהווה גורם אובייקטיבי ומקצועי לחלוטין. על כן, לא קיים חשש שנישום ישלם על בסיס שומה מוטה לכאורה”.

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות