מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

תנאי קבלה ללימודי שמאות מקרקעין – הדרך הקצרה

תמונה של אצבע על מחשב + טקסט תני קבלה שמאות מקרקעים

מהם תנאי הקבלה לקורס שמאות מקרקעין? מה התנאים לקבלת רישיון שמאי?  מה המחירים? כמה זמן נמשכים הלימודים ואיפה אפשר לעבוד?

לפני שמתחילים לדבר על תנאי קבלה ללימודי שמאות מקרקעין צריך לדבר על תנאי הקבלה למקצוע. כדי להיות שמאי מקרקעין נדרשים מכם כמה דברים: 

 • אתם חייבים להיות אקדמאים בעלי תואר ראשון לפחות ממוסד המוכר  על ידי המל”ג.
 •  נעדרי עבר פלילי
 •  לסיים שנת סטאז’
 • מעל גיל 23
 •  אחרי 14 הבחינות של מועצת השמאות הארצית שאותן עברתם בהצלחה

כדאי להזכיר שבינתיים מתוכננת רפורמה בתנאי ההכשרה לשמאים, שלפיה כל הבחינות יאוחדו לבחינה אחת וכדי לקבל את הרישיון הבוגרים יצטרכו להיות בעלי תואר רלוונטי. מתי היא תחול? איך זה ישפיע על התלמידים כיום ועל אלו שכבר עברו חלק מהבחינות? והאם כדאי להזדרז או לחכות? תוכלו לקרוא במאמר תנאי ההכשרה לשמאי מקרקעין משתנים.

שם ומייל פה ונשלח לך את כל מה שצריך לדעת על
לימודי שמאות מקרקעין

 

סטודנטים על שולחן. שיחה: תנאי קבלה ללימודי שמאות מקרקעין

תנאי קבלה ללימודי שמאות מקרקעין באפיק אונליין

באפיק אנחנו מאמינים שמה שחשוב הוא ההצלחה בבחינות, ולכן כל אחד יכול להתחיל ללמוד מיד. כמובן שעדיף שתהיו בוגרי תואר ראשון או לקראת סוף התואר כדי שתקבלו את הרישיון במהירות ולא תשכחו את כל החומר עד הבחינות.

לא משנה לנו אם בתואר הראשון שלכם לא הייתם סטודנטים מצטיינים, לא אכפת לנו ממוצע הבגרויות שלכם או ציון הפסיכומטרי. מה שחשוב לנו הוא שעכשיו תצליחו בבחינות, ובאפיק אנחנו עוקבים אחרי הלימודים שלכם, אחר הקשיים שלכם, מאפשרים לכם לתרגל, לצפות שוב ושוב בשיעורים ומאפשרים ליווי אישי. באפיק מתחילים מחדש.

תנאי קבלה ללימודי שמאות מקרקעין במוסדות אחרים

לכל מוסד יש תנאי קבלה ללימודי שמאות מקרקעין שלו.  אבל בהרבה מהם ידרשו מכם שכבר תהיו לאחר התואר הראשון, או שיהיו לכם ציונים מינימליים להתחיל ללמוד. כמו שאמרנו, לנו אכפת מהתוצאות. שימו לב לכתבה במקור ראשון שבדקה את זה בשבילכם: כמה עוברים את בחינות שמאות מקרקעין.

כמה עולה הקורס

אוקיי, אתם שואלים. אז הלימודים פתוחים לכל אחד, זה בטח משתקף במחיר. לא נכון! באפיק הלימודים אונליין ולכן החיסכון שלנו מתגלגל לסטודנטים. 

באפיק אונליין אפשר ללמוד שמאות מקרקעין בלי לצאת מהבית, במחיר של 499 שקל לחודש למשך 24  חודשים. ויש גם מסלולים נוספים: אפשר לשלם 599  שקל בחודש לתקופה של 18 חודשים ו-699 שקל בחודש לתקופה של 12 חודשים. 

לא משנה איך תשלמו, תקבלו גישה מלאה לקורס. כמו כן  תיהנו מגישה לקבוצת הלימוד, מליווי מלא ומבניית תוכנית לימודים.

אם אתם מודאגים ממחירי ספרי הלימוד, ספרי לימוד דיגיטליים כלולים במחיר. כך גם הגישה לתרגולים לפני בחינות ומערכת לומדה מקצועית (LMS).  זו מערכת שפיתחה המכללה, והיא מאפשרת יצירת קהילה לימודית שיתופית שלגמרי עוזרת לעבור את המבחנים:

המחירים באפיק הם מהנמוכים בשוק. תבדקו אותנו. למאמר המלא על מחיר הקורס קראו  על לימודי שמאות מקרקעין – מהו מחיר הקורס.

כמה זמן זה לוקח

עוד שאלה שאתם בטח שואלים: האם תנאי קבלה ללימודי שמאות מקרקעין משקפים את זמן הקורס? התשובה הקצרה היא שבאפיק אתם לומדים בקצב שלכם.

ועכשיו לתשובה הארוכה. רוב הבוגרים שלנו הם אקדמאים, עובדים, הרבה מהם בעלי משפחות. אין להם זמן ללימודים של שנתיים-שלוש ובוודאי לא לתואר שלם. אז כמה זמן זה לוקח?

אומנם ברוב מוסדות הלימוד הלימודים נמשכים בין שנתיים לשלוש. ומלבדם יש 11 בחינות שצריך לעמוד בהן ולאחריהן שלוש בחינות מסכמות ובנוסף שנת התמחות. אבל במכללת אפיק  זמן הקורס הוא מאה שבועות, שני מפגשים בשבוע, כל מפגש ארבע שעות –  סה”כ 800 שעות. לצד הלימודים הפרונטליים יש גם לימודי אונליין. כמובן שבלימודי האונליין אתם מקבלים מינוי שבו תוכלו ללמוד בקצב שלכם, להתחיל בקורסים שנוחים לכם ועוד. אתם שולטים בזמן שלכם. כמה זמן נמשכות הבחינות? כמה זמן עד שמוצאים עבודה? כמה זמן עד שתתחילו להרוויח? הכול במאמר  לימודי שמאות מקרקעין כמה זמן. 

איפה עובדים שמאים?

ועכשיו אחרי שאתם יודעים את תנאי הקבלה לקורס שמאות מקרקעין,  את תנאי הקבלה באפיק ביחס למוסדות אחרים, את התנאים לקבלת רישיון, את המחיר, וכמה זמן זה לוקח, עולה השאלה: אבל איפה עובדים? בניגוד לסטריאוטיפ, שמאות מקרקעין זה מקצוע מגוון:

 • אפשר לעבוד בחברות שמאות
 • אפשר לעבוד במשרדים קטנים
 • אפשר לעבוד ברשויות המקומיות
 • אפשר לעבוד במשרדים ממשלתיים
 • אפשר לעבוד כעצמאים
 • אפשר לעבוד בבנקים
 • אפשר לעבוד בחברות הביטוח
 • אפשר לעבוד עם יזמים וחברות נדל”ן
 • ואפשר לעבוד עם משרד ראיית חשבון.

ואם המידע הזה לא מספיק לכם, תוכלו לקרוא הכול במאמר איפה דרושים שמאים בארץ 

אם בא לך להתחיל ללמוד ממש עכשיו, קליק פה לעבור לעמוד המסלול להרשמה >>> 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות