מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

בולטותה של מכללת אפיק בתחום לימודי שמאות מקרקעין

בתחילת החודש פורסם ב"כלכליסט" אודות שיעורי ההצלחה הנמוכים של אלו הניגשים לבחינות ההסמכה בתחום שמאות המקרקעין בישראל. לצד אחוז נמוך הצביעה הכתבה גם על ליקויים רוחביים אחרים הנוגעים לתחום.

בתחילת החודש פורסם ב”כלכליסט” אודות שיעורי ההצלחה הנמוכים של אלו הניגשים לבחינות ההסמכה בתחום שמאות המקרקעין בישראל. לצד אחוז נמוך הצביעה הכתבה גם על ליקויים רוחביים אחרים הנוגעים לתחום.

תחום הנדל”ן בישראל קורץ לרבים וטובים ומכאן גם הביקוש של רבים לעסוק בתחום המבוקש כשמאי מקרקעין. קיימות כיום מספר מסגרות לימוד בישראל המאפשרות ללמוד את תחום שמאות המקרקעין, אך הנתונים מצביעים כי פחות מ-25% מאלו הניגשים בסופו של דבר לבחינות הסופיות עוברים בהצלחה את הבחינה.

ב-2019 התכנסה ועדה מטעם משרד המשפטים אשר קבעה כי “לסטודנטים לא ברור מה נדרש ללמוד לכל בחינה, תוכניות הלימודים אינן כוללות נושאים מרכזיים ומוסדות הלימוד אינם מספקים הכשרה מספקת לבחינות הסופיות”.

עבור מכללת “אפיק” אמירה שכזו מחייבת את המכללה לבחון עצמה חדשות ובקרים על מנת לאפשר לסטודנטים שלה את מרב הכלים, מרצים איכותיים וכל אלמנט אחר במסגרת הלימודים על מנת להפוך ולהיות זו המובילה בהכשרתם של שמאי מקרקעין בישראל.

בשאלה איפה אחוזי המעבר הגבוהים ביותר בשמאות מקרקעין ניתן למספרים ולנתונים לספר אודות הצלחתה ובולטותה של מכללת אפיק.

מהו הערך המוסף של מכללת אפיק?

על מנת להבין לעומק מדוע קיימת חשיבות רבה בבחירת מסגרת הלימוד הנכונה, יש להקשיב לדבריו של מנכ”ל מכללת “אפיק”, אלי קאופמן, שהמכללה בא הוא עומד מצאה עצמה נכנסת לתחום שמאות המקרקעין שהיה נחשב לתחום “מאוד עתיק. מבחנים קשים מצד אחד ומאידך אפשרויות שמכללות נתנו לסטודנטים לשמאות מקרקעין היו אפסיות. אנחנו פתחתנו את התחום. אנחנו קודם כל הכנסנו פה לימודים באון ליין“. לימודי האון ליין הייחודיים של מכללת “אפיק” מאפשרים בעצם לראות כל קורס “כמה וכמה פעמים כדי להקל על הבחינות וזה עשה כמובן פלאים”.

התוצאות במספרים

הבולטות של מכללת “אפיק” נוכח הנתונים הכלליים והלא מחמיאים שהציגה אותה כתבה ב”כלכליסט” מקבלת ביטוי בשטח. במסגרת קורס מיסוי מקרקעין של מכללת “אפיק”, שאליו ניגשו בפברואר 2020 כ-199 מועמדים, עברו את הבחינה 36 נבחנים בלבד. 12 מאלו שעברו הגיעו ממכללת “אפיק” – 33% מכלל העוברים, כש-66% הנותרים היו אלו שהגיעו מכלל מסגרות הלימוד האחרות.

במסגרת אחוזי מעבר בחינות שמאות מקרקעין הגבוהים של המכללה ניתן להבחין גם בנתונים של קורסים נוספים אותם היא מעבירה, כשגם אשתקד בלטו בוגריה מעל לשאר המכללות. בפברואר 2019 רשמה המכללה הצלחה יוצאת דופן כש-95% מבין תלמידי המכללה צלחו את בחינת יסודות התכנון העירוני, כשבבחינת קורס תכנון ובנייה חלק ב’ – דיני התכנון העירוני – נרשמה הצלחה של 67% מהסטודנטים.

היבט חשוב מאין כמוהו – לימוד הפרקטיקה בעולם שמאות המקרקעין

אותה ועדה במשרד המשפטים הביעה את מורת רוחה כי הסטודנטים במסגרות השונות אינם נהנים במסגרת לימודיהם מתוכנית לימודים הכוללת בתוכה נושאים מרכזיים ומהותיים. גם בנושא זה בולטת מכללת “אפיק” ובמסגרת לימודי שמאות המקרקעין של המכללה היא דאגה לכלול תכנים לימודיים הנוגעים לפרקטיקה עצמה. לימוד הפרקטיקה במסגרת המכללה יביא את בוגריה למצוא בצורה קלה יותר משרד שמאות בו יוכלו לעשות את הסטאז’ שלהם.

לצד לימוד ההיבט הפרקטי מציין אשתקד קאופמן בפני “כלכליסט” כי איכות המוסד הלימודי נמדדת באמצעות שני עוגנים מרכזיים – בקיאות המסגרת המלמדת בכל הנוגע לנבכי ואופי הבחינות העתידיות, כשהעוגן השני נוגע למעטפת הרחבה לה זוכה כל סטודנט. מעטפת שבה המכללה עושה מאמץ להתאים את צרכיו של כל סטודנט יחד עם היכולת להעניק לו תשומת לב מרבית.

מכללת “אפיק” איננה חוסכת בכל הנוגע לאיכות המרצים בקורסים השונים, בין אם מדובר על קורסים בתחום שמאות המקרקעין ואף אלו שהיא מעבירה בתחום שמאות הרכש והרכב. לצד המרצים המגיעים מהתחום ישנם אף מתרגלים מנוסים. את המעטפת משלימים גורמים מקצועיים של המכללה אשר דואגים לזקק לסטודנטים חומרים רלוונטיים להם באופן תמציתי ומסודר, זאת לצד ביצוע תרגולים אינטנסיביים בסמוך למועדי הבחינות.

טעימה מכנס בוגרים של מכללת “אפיק” ובו התייחסות של אלי קאופמן לנושאים שהועלו בכתבה >>> https://www.facebook.com/168973996494354/videos/829633214223790/

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות